Výsledky Prometeus Cup 2015 - Hutki, Poľsko

Dňa 5.12.2015 sa v telocvični Základnej školy s Materskou školu M. Koperníka v poľskom mestečku Hutki blízko Čenstochovej uskutočnil Medzinárodný turnaj v klasickej a integrovanej boccii, ktorý organizovalo Združenie telesne postihnutých ľudí ich rodín a priateľov Prometeus, http://www.prometeus.b3b.pl/. Medzinárodným sa tento turnaj mohol nazvať vďaka účasti slovenských hráčov, ktorí boli jedinými zahraničnými účastníkmi na turnaji. Súťažilo sa v kategóriách jednotlivcov BC2/BC4, BC3 a tímov v integrovanej bocci.

Slovenská výprava pozostávala zo 17 členov: 2 hráčov BC3 - Ľubka Škvarnová (asistentka Ľubka Figurová, doprovod Peter Nagy) a Mirec Bielak (asistent Štefan Vajduľák) z klubu OMD Farfalletta Žilina, dvoch tímov hráčov v integrovanej boccii z Centra sociálnych služieb TAU Turie, Slowacja 1: Ľubomíra Niklová, Barbora Matejčíková, Jana Jančigová, Slowacja 2: Emília Ďungelová, Helena Anďelová, Romana Záslavová, ktorým robili doprovod Viera Majtaníková a Jozef Chovanec. Jeden tím bol postavený z hráčov z rôznych miest - Slowacja 3: Roman Zatroch (Rožňava), Jaroslav Mlynárik (Krásnohorské Podhradie), Roman Priadka (Ružomberok). Turnaja sa zúčastnil aj Ondrej Bašták Ďurán, ktorý zabezpečoval komunikáciu s poľskou stranou, prihlásenie hráčov na turnaj a na turnaji prezentoval športové vybavenie na bocciu, ktoré ponúka jeho firma BASHTO, www.parahry.sk.

Slovenskí hráči si z turnaja odniesli jednu zlatú a jednu striebornú medaily. Zlato v kategórii BC3 získala Ľubka Škvarnová, striebro v kategórii BC3 získal Mirec Bielak. Na bronzovej priečke za sebou nechali jediného poľského hráča v tejto kategórii Zbigniewa Bednareka. Ako Ľubka, tak aj Mirec v zápase s poľským hráčom zázračne otočili zápas vo svoj prospech poslednými loptičkami. Potom ich čakal vzájomný zápas o zlato, ktorý vyhrala Ľubka.

V kategórii tímov sa nám nedarilo ako minulý rok, tentoraz sme odišli bez medaily. Oba tímy Slowacja I a Slowacja II postúpili do Štvrťfinále, kde ich však vyradili poľské tímy. Tím Slowacja III nepostúpil zo základnej skupiny, kde z troch zápasov vyhral len jeden. Pre tento tím však bol vyhratý zápas úspechom, keďže spolu hrali prvý krát.