Výsledky 1. ligového kola BC5 2019

Dňa 2. marca 2019 sa uskutočnilo 1. ligové kolo v kategórii BC5. Zápasy prvého kola sa odohrali v telocvični MŠ a ŠZŠ Nevädzová 3 v Bratislave. Na turnaji sa predstavilo 8 hráčov, z našich klubových radov hájili naše farby Michal Vandlík, Ľuboš Kondela a Dušan Sotoniak, ktorý do Farfalletty prestupil minulý rok.

Hráči boli rozdelení do dvoch štvorčlenných skupín, z ktorých dvaja postupovali do semifinále. V A skupine jednoznačne dominoval Ľuboš Kondela, z druhého miesta postúpil Dušan Sotoniak (po tesnom postupe o skóre, nakoľko ďalší dvaja hráči mali taktiež po jednej výhre). V B skupine odohral dramatický duel Michal Vandlík s Paulínou Ryšavou, prehral tesne 2:3, následne však svoj výkon v ostávajúcich dueloch v skupine nezopakoval a skončil posledný. Je však badať zlepšenie oproti minulému roku. Ľuboš Kondela a Dušan Sotoniak vyhrali svoje semifinálové duely a stretli sa vo finále, ktoré lepšie zvládol Ľuboš Kondela (8:4).

Ľuboš ťahá neprerušenú šnúru víťazstiev v turnajoch kategórie BC5 od samotného vzniku tejto kategórie v roku 2018. Toto neuniklo ani športovej verejnosti a Ľuboš získal triumf v ankete Boccista roka 2018 v kategórii BC5.

Ďakujeme našim hráčom za skvelú prezentáciu nášho klubu a prajeme im veľa úspechov v ďalších turnajoch v roku 2019

Kompletné výsledky nájdete TU

Miroslav Bielak

Fotogaléria z turnaja (Foto: Martina Kinčešová):

  • 00
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

Simple Image Gallery Extended