Výsledky 2. ligového kola v bocci 2022

V dňoch 11.-12. a 18.-19.06.2022 sa uskutočnilo 2. ligové kolo v bocci, ktoré organizoval prešovský klub ZOM Prešov. V bezbariérovej telocvični ZŠ Matice Slovenskej sa odohrali počas dvoch víkendov súboje v klasifikačných kategóriách BC1 - BC5. Náš klub reprezentovali hráči Ľuba Škvarnová, Michal Tížo, Miroslav Bielak (BC3), Martin Rom (BC4) a Dušan Sotoniak (BC5).

V kategórii BC3 boli 2 skupiny po 3 hráčoch. Z A skupiny postúpili Michal Tížo a Miroslav Bielak, z B skupiny postúpil Boris Klohna a Ľuba Škvarnová. V semifinále sa zrodilo veľké prekvapenie keď Miroslav Bielak porazil Borisa Klohnu a postúpil do finále. V druhom semifinálovom súboji sa stretli kluboví spoluhráči Michal Tížo a Ľuba Škvarnová, ktorá postúpila do finále. Vo finále sa teda stretli znova spoluhráči z nášho klubu. V dramatickom finále vyhrala Ľuba Škvarnová. V súboji o 3. miesto ťahal za kratší koniec Michal Tížo a skončil na 4. mieste.

V kategórii BC4 sa hralo na 2 skupiny bohužiaľ náš hráč Martin Rom nepostúpil zo základnej skupiny B, kde skončil posledný a tým pádom nepostúpil do vyraďovacích bojov o medaily.

Dušan Sotoniak postúpil v kategórii BC5 zo základnej skupiny B z 1 miesta. V semifinále prehral s Adrianou Mateášikovou a v súboji o 3. miesto vyhral nad Annou Mihovou.

Blahoželáme našim medailistom a želáme im ďalšie úspechy.

Kompletné výsledky 2. ligového kola nájdete TU

Fotogaléria:

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://farfalletta.sk/images/_2022_06_11_2lk