Majstrovstvá Slovenskej Republiky 2022

Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR zorganizovali v bratislavskej športovej hale na Junáckej ulici Majstrovstvá SR v paralympijskom športe boccia.

Hralo sa v kategóriách Jednotlivci, Páry BC3, Páry BC4, Páry BC5, Tímy (BC 1, BC 2). Náš klub reprezentovali hráči Dušan Sotoniak, (BC5), Martin Rom (BC4), Ľuba Škvarnová, Michal Tižo, Miroslav Bielak (BC3).

Začneme kategóriou BC5. Hralo sa na 2 skupiny, Dušan Sotoniak vyhral svoju základnú skupinu a postúpil priamo do semifinále. V ňom však tesne prehral 2:3 s Vargom, zápas o 3. miesto však zvládol a získal tak bronzovú medailu.

V pároch Dušan Sotoniak spolu s Paulínou Ryšavou obsadili 2. miesto.

V kategórii BC 4 sa predstavil Martin Rom. Zo základnej skupiny nepostúpil.

Z nášho klubového hľadiska je to vždy zaujímavé aj v kategórii BC 3, Všetci hráči sa stretli v jednej skupine, hrali systémom každý s každým. Keďže Boris Klohna porazil všetkých o 2., 3. a 4. miesto sa rozhodlo medzi hráčmi nášho klubu. Druhé miesto obsadil Michal Tižo za ním skončili Miroslav Bielak a Ľuba Škvarnová.

V pároch BC 3 sa hralo na dva víťazné zápasy, oba vyhral náš reprezentačný pár v zložení Ľuba Škvarnová a Boris Klohna a stali sa tak majstrami Slovenska. Na 2. mieste skončil pár Michal Tižo a Miroslav Bielak.

Náš klub sa môže pýšiť, že má vo svojich radoch majsterku Slovenska pre rok 2022 v pároch kategórie BC 3.

K úspechu naším športovcom srdečne gratulujeme!

Kompletné výsledky nájdete TU

Fotogaléria z turnaja (Foto: Ľuboš Kudláček):

  • Image00001
  • Image00002
  • Image00003
  • Image00004
  • Image00005
  • Image00006
  • Image00007
  • Image00008
  • Image00009
  • Image00010

Simple Image Gallery Extended